Apel Miasta Kołobrzeg do Premiera o obniżenie stawki VAT na energię cieplną

7 lutego, 2023

Szanowni Państwo,

bardzo wysokie ceny ciepła systemowego wytwarzanego przez Miejską Energetykę Cieplną w Kołobrzegu spotęgowane zostały dodatkowo podwyżką stawki VAT z 5% na 23%, wynikającą z zakończenia obowiązywania Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Aby zobrazować aktualną wartość podatku VAT, już powiększającą styczniowe faktury za ciepło, warto uzmysłowić sobie, iż jeszcze dwa lata temu stanowiłaby ona połowę całkowitego kosztu zakupywanego ciepła.

W mieście Kołobrzeg podjęte zostały działania zmierzające do obniżenia stawki podatku VAT na energię cieplną, w postaci wystosowania przez Prezydent Miasta, w imieniu jego Mieszkańców, apelu do Prezesa Rady Ministrów (Premiera).

Jako Zarządca licznych Wspólnot Mieszkaniowych złożyliśmy swój podpis pod apelem, do czego zachęcamy również Państwa. Swój głos poparcia można pisemnie przekazać w Urzędzie Miasta Kołobrzeg – pokój 102 lub sekretariat, do piątku 10.02.2023. Być może głos Mieszkańców Miasta Kołobrzeg będzie miał realny wpływ na obniżenie stawki podatku VAT, a co za tym idzie cen brutto energii cieplnej (ciepła systemowego).

  Napisz do nas

  Skontaktuj się z nami telefonicznie, za pomocą poczty
  elektronicznej lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

  Odwiedź nasze biuro
  ul. Ogrodowa 7, 78-100 Kołobrzeg
  Zadzwoń do nas
  94 35 48 916
  Napisz do nas
  biuro@posesja.pl
  Polityki i klauzule.
  Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie Cookies i innych technologii.Zobacz politykę prywatności i klauzulę informacyjne