Zoom - jak dołączyć do spotkania

12 stycznia, 2022

Firma Posesja Tuligłowski ułatwiając dostęp do informacji Właścicielom lokali organizuje zebrania Wspólnot w formie online. Spotkania zdalne, prowadzone są na darmowej, ogólnodostępnej platformie Zoom. W celu ułatwieniu Państwu dołączenia do spotkania przygotowaliśmy dokładną instrukcję.

Otrzymując zaproszenie na spotkanie, dostarczony zostaje Państwu:

 • identyfikator spotkania
 • kod dostępu
 • bezpośredni link do spotkania

Istnieją dwa sposoby podłączenia się do konferencji:

 1. Klikając w przesłany link (otworzy się okno przeglądarki) bądź przepisując go do paska przeglądarki – w tym wypadku nie ma potrzeby wpisywania identyfikatora spotkania oraz kod dostępu.
 2. Wpisując w przeglądarkę internetową adres www.zoom.us/join
  pojawi się okno:
obraz

Należy wpisać/wkleić identyfikator spotkania, a następnie kliknąć „Dołącz”. Nastąpi przekierowanie oraz automatyczne pobranie pliku instalacyjnego. W zależności od przeglądarki oraz ustawień komputera, zamiast automatycznego pobierania może pojawić się okno dialogowe pytające czy zapisać dany plik, a jeżeli nic się nie dzieje – wystarczy kliknąć w „Download Now”

obraz 1

UWAGA! Istnieje możliwość dołączenia do spotkania bez instalowania programu! Aby to zrobić, wystarczy bez uruchamiania instalatora, spróbować dołączyć do spotkania klikając w przycisk:

obraz 2

aż pojawi się pod nim napis:

obraz 3

Kliknięcie w niebieski napis połączy Państwa z spotkaniem bez instalacji.

Poniżej dalsza część instrukcji uwzględniająca instalację programu.

W celu zainstalowania programu należy otworzyć pobrany plik. Można znaleźć go bezpośrednio w przeglądarce – „Pobrane pliki”

obraz 4

lub w systemowym folderze „Pobrane”.

obraz 5

Po otworzeniu pliku nastąpi instalacja programu, mogącą wymagać zaakceptowania zmian w systemie/zgody na działania antywirusa – w zależności od zainstalowanego na komputerze oprogramowania.

obraz 6

Po zakończeniu instalacji automatycznie otworzy się okno dostępu do spotkania, w którym należy wpisać swoje imię i nazwisko (będzie widoczne dla pozostałych zebranych) oraz kod dostępu, zawarty w zaproszeniu na spotkanie.

obraz 7

Gratulacje, dołączyliście Państwo do spotkania. W osobnym artykule pokazujemy, jak korzystać z programu podczas uczestniczenia w spotkaniu. Prosimy o zapoznanie się z możliwościami – Zoom – poradnik uczestnika zebrania online.

  Napisz do nas

  Skontaktuj się z nami telefonicznie, za pomocą poczty
  elektronicznej lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

  Odwiedź nasze biuro
  ul. Ogrodowa 7, 78-100 Kołobrzeg
  Zadzwoń do nas
  94 35 48 916
  Napisz do nas
  biuro@posesja.pl
  Polityki i klauzule.
  Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie Cookies i innych technologii.Zobacz politykę prywatności i klauzulę informacyjne