Zoom - poradnik uczestnika zebrania online

12 stycznia, 2022

Zarządca nieruchomości, firma Posesja Tuligłowski w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną COVID-19 wdrożył zebrania i spotkania wspólnot mieszkaniowych w formie online, za pośrednictwem platformy Zoom.

W artykule Zoom – jak dołączyć do spotkania, opisana została dokładna instrukcja ułatwiającą pierwsze połączenie. W niniejszym wpisie przedstawiamy funkcje, dostępne Państwu podczas zebrania wspólnoty online.

Po dołączeniu do spotkania, ukazuje się Państwu poniższy widok:

obraz 8

W centralnej części ekranu widoczna jest osoba prowadząca spotkanie, podczas zebrania będzie to przewodniczący zebrania.  W górnej części pulpitu widnieje podgląd na osoby uczestniczące w spotkaniu, w tym własną osobę.

W dolnej części ekranu znajduje się pasek menu. Pierwsze dwie ikony służą do obsługi mikrofonu oraz kamery. Do uczestniczenia w zebraniu nie ma obowiązku ich posiadania, przy czym mikrofon jest przydatny do płynnego zadawania pytań. Dołączając do spotkania, domyślnie jesteście Państwo wyciszeni, tak by niekontrolowane dźwięki nie zakłócały przebiegu spotkania. Zarówno obraz kamery jak i mikrofon możecie Państwo samodzielnie włączyć bądź wyłączyć.

Chcąc zabrać głos, należy zgłosić taką chęć poprzez kliknięcie ikonki „Zgłoś się” w sekcji „Reakcje”.

obraz 9

Przy Państwa osobie pojawi się ikonka podniesionej ręki.

obraz 10

Prowadzący spotkanie po skończeniu wypowiedzi przekaże Państwu głos. Aby wyłączyć wyciszenie mikrofonu wystarczy kliknąć w jego ikonkę.

obraz 12

Po zakończeniu Państwa wypowiedzi, prosimy o samodzielne wyciszenie, poprzez ponowne kliknięcie w ikonę mikrofonu, tak by w danej chwili mówiła wyłącznie jedna osoba. Pozwoli to utrzymać ład spotkania i ograniczy zakłócenia dźwiękowe.

obraz 13

W pasku menu znajdziecie również Państwo ikonkę otwierającą obecną listę uczestników

obraz 14

Oraz włącznik okna czatu ogólnego, na którym możecie Państwo zadawać pytania czy wypowiadać się na poruszane na zebraniu kwestie. Należy mieć świadomość, iż prowadzący spotkanie, skupiając się na przekazywaniu informacji, a także odpowiadaniu na wypowiedzi ustnie, nie jest w stanie natychmiastowo odpowiadać na pytania z czatu. Treść czatu jest odczytywana w odstępach czasowych, przy czym żadne pytanie na nim umieszczone nie pozostaje bez odpowiedzi. Pamiętajmy, iż treść czatu jest widoczna dla wszystkich osób uczestniczących w spotkaniu.

obraz 15

Jak widać, na czacie widoczne jest imię i nazwisko osoby zadającej pytanie, które należy podać zgodnie z prawdą podczas dołączania do spotkania.

obraz 16

Jeżeli jednak omyłkowo wpisze się samo imię bądź popełni inny błąd, w trakcie trwania spotkania można zmienić nazwę użytkownika. Wystarczy znaleźć swoją osobę wśród osób zebranych, a następnie kliknąć na siebie prawym przyciskiem myszy. Pojawią się opcje do wyboru, w tym „Zmień nazwę”. Można ją także zmienić w sekcji „Uczestnicy”, klikając „Więcej” przy swoim imieniu.

obraz 17
obraz 18

Poznanie powyższych elementów pozwoli Państwu na swobodne uczestniczenie w spotkaniach wspólnoty mieszkaniowej, prowadzonych przez zarządcę nieruchomości Posesja Tuligłowski, na platformie Zoom. Podczas transmisji, prosimy Państwa zachowanie kolejności wypowiedzi oraz pamiętaniu o wyciszaniu mikrofonów.

  Napisz do nas

  Skontaktuj się z nami telefonicznie, za pomocą poczty
  elektronicznej lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

  Odwiedź nasze biuro
  ul. Ogrodowa 7, 78-100 Kołobrzeg
  Zadzwoń do nas
  94 35 48 916
  Napisz do nas
  biuro@posesja.pl
  Polityki i klauzule.
  Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie Cookies i innych technologii.Zobacz politykę prywatności i klauzulę informacyjne